ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

Blocks under the slideshow

Σημαντικές Ανακοινώσεις

Χαιρετισμός από τον Διευθυντή

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπητά μου παιδιά,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα του Λυκείου Αγίου Ιωάννη Λεμεσού.

Φιλοδοξία μας είναι, η ιστοσελίδα να αποτελέσει έναν δίαυλο άμεσης διαδικτυακής επικοινωνίας και συνάμα έγκαιρης και έγκυρης ενημέρωσης των εκπαιδευτικών, των μαθητών αλλά και των γονέων.

Η τακτική ενημέρωση και επικοινωνία θα συμβάλει στην υλοποίηση του οράματος για ένα καλύτερο αύριο.

Αυτή ακριβώς είναι και η μέγιστη προσπάθεια της διεύθυνσης, του διδακτικού προσωπικού, αλλά και όλης της σχολικής κοινότητας του Λυκείου Αγίου Ιωάννη Λεμεσού.

Μέσα από μια κοινή και συντονισμένη προσπάθεια όλων, που θα αποσκοπεί στην ανάπτυξη εκείνων των δεξιοτήτων των μαθητών μας, που μετουσιώνονται σε ικανότητες και που συντελούν στη διάπλαση ολοκληρωμένων προσωπικοτήτων.

Μέσα σ’ αυτά τα παιδαγωγικά πλαίσια θα κινηθούμε και όλες οι ενέργειες θα στοχεύουν στην καλλιέργεια του καλού και αγαθού πολίτη.

Πλοηγηθείτε λοιπόν στον μικρόκοσμο του Λυκείου μας και ενημερωθείτε  για όλα τα δρώμενα της σχολικής ζωής, τους στόχους, τα οράματά μας και τις επιτυχίες των μαθητών μας.

Εύχομαι σε όλους υγεία και μια δημιουργική χρονιά!

Καλή πλοήγηση

Σάββας Παρασκευάς